Paršovice

Škola

"Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli." Albert Einstein

Něco o naší školce.

MŠ Paršovice
Se čtyřlístkem do světa her a poznání
Jsme malá školka s jednou třídou. Navštěvují nás děti nejen z Paršovic, ale i s okolí. Tento rok máme 22 dětí ve věku od 2 do 6 -ti let.

Naše školka se nachází v budově bývalé pošty naproti kostela a každé prázdniny zde probíhá větší,či menší rekonstrukce.

Plán činností s dětmi přizpůsobujeme věku a potřebám našich školkáčků. Dopoledne si mohou vybírat aktivity podle jejich přání, následuje společná činnost na elipse a po svačince si děti podle náročnosti řízené "výuky" dělíme. Předškolní děti mají zvlášť vypracovaný školní vzdělávací plán.

Velký důraz klademe na společná pravidla:
"Nebrat nikomu hračku, či pomůcku s kterou právě pracuje".
"Nezasahovat druhému do jeho činnosti a vždy se zeptat, zda může pracovat s ním".

Dítě má právo říct: "Teď chci pracovat sám a musí být  spolužákem  respektováno".
Učíme děti jasně vyjadřovat jejich přání vůči nám dospělým i kamarádům. Obzvlášť důležité - Nedělej to, Nelíbí se mi to. Tím předcházíme potyčkám, zbytečným nedorozuměním a hlavně slzičkám.

Po zvládnutí těchto velmi důležitých pravidel se můžeme soustředit i na zábavné a dětmi oblíbené činnosti. Jezdíme na výlety, na exkurze, na kurzy, lyžařský a plavecký.

Pro veřejnost pořádáme  - Karneval, Dětský den, Vystoupení pro seniory, Vítání občánků a také 2 krát do roka akce s rodiči a rodinnými příslušníky. Např . Podzimní tvoření a dílničky ke Dni matek.

Rodiče se na své ratolesti mohou při jejich práci ve školce kdykoli podívat na náhledové hodiny., Zveme všechny nejen zájemce o zápis do naši MŠ, ale i ty,kteří se chtějí "jen podívat" Přijďte za námi i Vy

Jana Hanzelková a Marie Horáková

Škola

• Kontakty: Mateřská škola Paršovice 73,753 55 Paršovice
  • Telefon: 581 621 358
  • E-mail: ms@obecparsovice.cz

dnes, středa 28. 2. 2024
oblačno 14 °C 9 °C
čtvrtek 29. 2. zataženo 13/8 °C
pátek 1. 3. zataženo 11/7 °C
sobota 2. 3. slabý déšť 8/7 °C

Únor bílý - pole sílí.

Je-li na svatého Romana jasno, bude hojná úroda.